Canlı yemler tavuk civciv balık

TAVUKLAR CİVCİVLER MUHABBET KUŞLARI BALIKLAR İÇİN ORGANİK CANLI YEMLER

                                                       UNKURDU ve SİYAH ARI LARVASI

Firmamız canlı yem satışına başladı .Un kurdu kuluçkadan civcivler için mükemmel bir besin kaynağıdır. Yem yemeyen civcivler bu kurtları yutabilmek için yarış ederler.

Un kurdu (Tenebrio molitor)

VE Siyah Arı larvası oldukça besleyici ve kullanımı yaygın bir canlı yem türüdür. Koloni eğer uygun koşullarda ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde bakılırsa koku yapmaz. Yine un kurdu kültürü bilinen bir kaynaktan parazit taşımadığından emin olunarak temin edilmiş ise insan ve hayvan sağlığı için zararlı olabilecek bir hastalık taşımaz.

 

1 kg 55tl

SİYAH ARI LARVASI 

Black soldier fly, Hermetia illucens (Diptera: Stratiomyidae) organik materyallerle beslenen obur bir canlıdır. Bir günde kendi vücut ağırlığının iki katı ağırlığında materyal tüketir.  Bu özelliği sayesinde az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde organik atıkların biyolojik olarak azaltılmasında bir mühendislik harikası yaratabilecek potansiyele sahiptir.Larvası çok iyi bir besin kaynagıdır.Hertürlü tavuk civciv balık sürüngen için besin kaynagıdır.  

 

1 kg 110 tl 

                                               Yeşil Arpa çimi

Kilo ve verim için. Tüm kanatlılarda tüm besi hayvanlarında inek keçi kuzu

1Kilo yem=1 tl   1Kilo Arpa çimi 50krş 

Arpa çiminde birde 18 amino asit bulunmaktadır. Amino asitler proteinin temelidir.Arpa çiminde bulunan küçük proteinler, olduklarından kanda emilimi daha hızlı ve doğrudan olmaktadır.

 

Arpa çimi ve enzimler
Enzimler, yaşam için gerekli olan temel maddelerdirGenelimiz pişirilmiş yemek yediğimizden gıdalardaki enzimleri besinlerden yok ederiz.Taze arpa çiminde binlerce aktif enzim bulunmaktadır.Genlerin denetiminde üretilen, protein yapılı, özgül biyolojik katalizörlerdir. Canlı hücredeki bütün biyokimyasal reaksiyonlar, genetik kontrol altında hücre içinde sentez edilen “enzimlerin” kontrolü ve düzeni altında gerçekleşir. Enzimler, vücudumuzda pek çok görevi yerine getirilmesini, özellikle sinir ağları ile vücudumuzun hareket kabiliyetini sağlayan çok önemli biyokimyasal maddelerdir.

arpa çimi  1kilo 50krş

                    0 numara Civciv yemi ve özel yumurta yemi

Özel yapılmış profesyonel kanatlı yemi (yarı kırma yarı palet): 50kg70tl

0 numara civciv yemi,Hızlı büyümeleri için mineralli : 50kg 70tl

Yeni yarka yemi yumurta için hazırlık.Yağlı ve yüksek vitamin:75tl

Besi yemi kilo için , yulaf mısır ağırlıklı yarı palet yarı kırma: 80tl

Kaz yemi.Doymak bilmeyen kazlar ve ördekler için : 65tl

 

 

 

©2008 KUZTEK SOĞUTMA Webtasarım By Sitehazırla