Kayın Mantarı Kompostu

                                  İstiridye Mantarı Kompostu ve Miseli

 

Firmamız istiridye mantarı kompostunun Türkiye çapında satışını yapmaktadır. amatör ve profesyonel bütün üreticilerle çalışmaktadır Kayın mantarı , kavak mantarı , istiridye mantarı aynı mantarın isimleridir. Üretimi oldukca basit ve karlıdır.

Kompostumuz oldukça verimlidir.Firmamız aynı zamanda kültür mantarı kompostuda satmaktadır.Firmamız mantarcılık ve Mantarhane kurulum malzemeleride satmaktadır.

Mantar Hakkında: Üretim yapılan torbalar kompost denir. Çiçek saksısı gibi. Bu size tohumlu olarak hazır gelir.21 günlük kuluçka evresi vardır. Bu evreden sonra torba deliklerinden mantar pinleri çıkmaya başlar.Pinler 1 hafta içinde mantara dönüşür ve toplanacak duruma gelir.Mantarhanede 3ana cihaz kullanılır klima ,nemlendirici ve hava fanı.Kapalı bir alana ihtiyacınız var genelde 50-100m² arası. 100m² ye 10ton kompost sığar.Tabiki bu birazda raf sistemine bağlı

Mantar üreten ve mantar malzemeleri satan bir firmayız ve bu işin en iyilerinden olduğumuzu düşünüyoruz.

                                                                        

''Mükemmel Karışım Mükemmel Sonuç'' 

                Firmamız soğutma ve nemlendirme konusunda uzman bir firmadır.Şimdi mantarcılık konusunda da uzmanız. Hem İstiridye hemde kültür mantarı üretimi yapıyoruz . Antalya Bölgesinde mantarcıların içindeyiz. Üretimimiz 12 ay boyunca devam ediyor . Türkiye çapında üretime geçmek için çalışıyoruz

 

 

               Burası Antalya 40c° de mantar nasıl üretilir Görmek isteyen bize gelsin 

soldaki torba silvan , sağdaki torba ukrayna miseli

  Resimlerle değil , Mantarın gerçeğini görmek için 1 gününüzü bize ayırın. Gelin size tesisimizi gezdirelim , makinalarımızı ve farklı üretim çeşitlerini gösterelim. Kendi üretimimiz olan kompostun kalitesini bakarak kontrol ederek anlayın .  

  Firmamızın özel formülü sayesinde Mükemmel verim alırsınız .3. flaşda bile mantar çıkmaya devam eder . Kompostu atarken bile üzerinde mantar vardır. İster pamuk,ister saman talaş kompostu siz nasıl isterseniz öyle olsun.

Kompostumuz Hakkında : Kompostumuz piyasada satılan en kaliteli ürünlerden imal edilir. Küflenmemesi için pastörize ve ilaçlama yöntemi bir arada kullanılır. Üreticinin raf durumuna göre imalat da yapılabilir. Firmamız aynı zamanda kültür mantarı ve istiridye mantarı üretimi konusunda da uzmandır. Mantarın nezaman ve ne şekilde tepki vereceğini çok iyi bilir.

''Ticaret Riski Kabul etmez. Kuztek Kompost kullanmak sizi başarıya taşır.''

   Mantar toplamaya yetişemeyeceksiniz .Şimdiden kasaları hazırlayın.toptancılarla görüşmeye başlayın.

                             2 ÖNEMLİ ŞARTIMIZ VAR

1) TESİSİMİZİ GEZMEYE GELMEYENLERE SATIŞ YAPMIYORUZ. 1 Gününüzü mutlaka bize ayırmalısınız.

2) ACEMİ ÜRETİCİLERE 5 TONDAN FAZLA SATIŞ YAPMIYORUZ.Tecrübe edininceya kadar küçük üretimlere devam.

İlk defa mantar üretimi yapacak arkadaşlara bir sözümüz var:  Lütfen ilk seferde kampost yapmaya çalışmayın ve 5 tondan fazla kompost satın almayın. Yavaşca anlaya anlaya üretime devam. Bütün iş kompostta değil , üretim tekniklerini öğrenmeniz gerekli.

Üretim hakkında kısa bir bilgi: Mantar üretebilmek için 50-100m² bir kapalı alan ihtiyacınız var.Bu alan klima ve nem cihazı ile şartlandırılır. ilk 21 gün aynı kuluçka makinasında olduğu gibi kuluçkaya yatırmak gereklidir. Önemli olan torbaların iç ısısıdır.Oda ısısı 21c°olursa kompost iç ısısı27-28c° olur ve olmalıdır. 

 Resim kompost evrelerini gösterir.Saman yok olmuş ve torbalar beyazlaşmıştır. Oda hala sıcaktır. Torbanın deliklerinden küçük mantarlar gözükmeye başlayınca oda 16c° soğutulur , nem ve temiz hava verilmeye başlanır. 6-7 Gün içinde toplanacak hale gelir.

 

Satış ve kazanç: Düşük maliyet, az işcılık.Mantarcılık sektörü hızla büyümektedir. Kısıtlı şartlarda yapılabilen bu mantar türü , pazarda rahatlıkla satılabimektedir. Pazarcılara 6-7tlden rahatlıkla satılabilir.10 ton kompost hesabından 3 ton mantar çıkarmak hatta daha fazlası mümkündür.  

100m² oda için gerekli olan makinalar 5000-6000 tl tutmaktadır. Daha ekonomik satlarda yapmakta mümkündür .Genelde kanallı klima kullanılmaktadır.

75m² bir oda için 36,000btu kanallı klima 2000tl 2.el,nem cihazı 1100tl, fan 240 tl, 5 lamba 500tl.  4000tl civarı maliyeti olur. 75m² odaya 7,5 ton mantar kompostu sığar ve 2000-2300kg mantar çıkar

     ''Amatör üreticiler numune almak isteyenler bizi arayın''

Saman kompostu Ton Fiyatı : 850 TL+nakliye

Pamuk kompostu Ton Fiyatı: 950TL+nakliye

 

 

Kompost çıkış noktaları Antalya , Korkuteli

Kalite bilinçi ,araştırma ve deneyim.

Kültür mantarı için özel torfumuz çok yakında satışa çıkıyor. Şimdi torfumuz deneme aşamasında 

Yaş kabarcık , kuru kabarcık , örümcek küfü bütün mantarcıların baş belası.  Tamamından arındırılmış torfumuzun deneme çalışmaları bitmek üzere.

                     BİZİ TAKİP EDİN     

                           

 

bilgi için corabatur@gmail.com

                0 546 541 1 541

Numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

 

©2008 KUZTEK SOĞUTMA Webtasarım By Sitehazırla