Hidroponic ÇİMLENDİRME lambası

1-Hidroponic Çimlendirme  lambaları 

2-Tohum çimlendirme lambaları  

3-Sebze Tohumu çimlendirme lambaları

       Hidroponik Çimlendirme Lambaları

Firmamız çimlendirme  yetiştiriciliğinde kullanılan özel florsan aydınlatma sistemlerini satışa sunmuştur.

  Dünyaca kendini kanıtlamış markalar ve yenilikçi modeller ürünlerimizde kullanılır.

 

Türkiyede  bitki,tohum,çim ve çiçekli bitki tohumu yetiştirme kabin ve dolaplarında  Standart florosan ampuller veya normal bitki ampulleri kullanılmaktadır. Bu yanlış uygulama çim verimini çok büyük ölçüde etkilemektedir. Halbuki  çimlerde Fotosentez yapmak için gün ışığına ihtiyaç duyarlar.Ancak kökleri dışarıda olduğu için bir okadarda ışıkdan etkilenirler.

Firmamız çim yetiştirme aydınlatma sistemlerinde Renksan Cosmo slim Armatürlerini kullanır.Bu armatürler nemliyer armatürüdür.Tamamı polyesterdir.En kötü ortamlarda ve çalışabilir.Su geçirmeme özelliği sayesinde hortumla yıkanabilir.Suya dayanıklı yapısı ile küflenme pasalanma yapmazlar.

  120cm

arpa çimlendirme ışığı60cm

 

  Çim üretiminde ısı,nem,havalandırma ve ışık kombinasyonunu kurmak çok önemlidir.Çim yetiştiriciliğinde;çim için gerekli koşullar nekadar iyi sağlanılırsa bitki verimide aynı oranda artar.İklimlendirme koşulu kötü olan bir çimlendirme odasının verimi mutlaka düşük olacaktır.Tohum verimi mükemmel olan ürünlerde bile bu etkilidir.

Çim üretiminde aydınlatmanın çok özel bir yeri vardır.Soğuk ve nemli ortamları çok seven çim filizi türleri, aynı zamanda güneş ışığınada ihtiyaç duyarlar.Aynı meralardaki gibi.

 Tohum çimlendirmesinde kullanılan aydınlatmalarla , çimlenmiş tohumları filizden sonra yetiştirme lambaları arasındaki farkı iyi anlamak gereklidir.Tohum çimlendirme lambaları çok farklıdır.Tohum çimlendirme işleminde filizlenme aşaması vardır.Bu aşamada filiz kökleri dışarıdadır.Kökler direkt olarak ışık görürler.Filizler büyüyünceye kadar kökler dışarıda kalır .Bu esnada yanlış ışık kullanımı filiz atımını sonderece güçlü etkiler.Eğer yanlış ışık kullanılırsa filizlenme çok geç olur.

 

 Standart floresan lambanın ışık dalga testi

arpa çimlendirme lambasıGR floresan lambanın ışık dalga testi

Gözle  görülür fark varkı anlayabilirsiniz. .Gr lambalar Yüksek Kelvin değerine ancak Düşük UVA ışıklarına sahiptir.Bu sayede kökler salınımını kolay sağlar.Filizlenme sonrası Fotosentez için gerekli ışığı kolaylıkla alır.

Gr Florasanın ve Bitki yetiştirme aydınlatmasında   yüksek kelvin değerine sahip Floresanın termal karşılaştırılması :

 hidroponik çimlendirmeYüksek Kelvin değerine sahip özel bitki Floresanı

Hidroponik ışıkYanlızca çimlendirme işleminde kullanılan GR ışık

Her bitki lambası ile çimlendirme yapılamaz.Yapay bitki ışıkları çim köklerine kesinlikle zarar verir.Elbetteki tohum köklenecek ve filiz haline gelecektir fakat istenilen büyüme hızı,kalite ve verim farklı olacaktır.

Bir Bitki için en kaliteli ışık Güneş ışığıdır. Kardeşleme başlangıcına kadar geçen 8-11 gün özel lümen ve Kelvin değerine sahip ışıkları kullanmak pazara sunulacak veya kullanılacak çimin kalitesini arttırır.Eğer doğru ışıklandırma yapılmaz ise sürgünler açık renkli ve cılız olur kapı kenarlarından sızan ışığa doğru yönelir..Bir taşın altında güneşi arayan bir tohum gibi uzamaya başlarlar.

        

 

(Fiyat için yetiştirme koşullarını , kg/gün kapasitenizi bilmemiz gerekmektedir.Firmamızın satışını yaptığı aydınlatmaların bir çok modeli vardır.)

Genel Olarak model fiyatlarımız:

120 cm aydınlatmalar için:

PB254-570TL

BB254T3-390 TL

P54BT836-420 TL

60 cm aydınlatmalar için :

PB2XX-465 TL

BB2XXT3-228 TL

PXXBT8XX-315 TL

 

 

 

 *************************************************************************************************************************************

     Tohum Çimlendirme Lambaları 

Bu bölüm yapım aşamasındadır................

Karbondioksit Kontrol Cihazı

F2000 Modeli

F2000

*Kendi üzerinde Nem,co2,Sıcaklık sensörü bulunan bir kontrol panelidir.

*Herbir değer için kontak verir. Nem için kontak çıkışı , Co2 kontak çıkışı , Sıcaklık için kontak çıkışı.

*Herbir değer için ayrı ölçüm yapar.

*Cihazın ayrı bir sensöre ihtiyacı yoktur.

Fiyatı : 450$+kdv dir.

Bu cihazın teknik özellikleri için Firmamızla temasa geçin.

Firmanın sitesi :  

www.atal.nl/07-co2-meters-sensoren/21_temperatuur-rv-co2/AT-VL-01RH_vl-serie-co2-meterindicator-incl-temperatuurrv.html

 

©2008 KUZTEK SOĞUTMA Webtasarım By Sitehazırla